24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę

24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę

Osteoporoza = cichy złodziej kości

 

CO TO JEST?
Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co skutkuje ich kruchością i porowatością. W rezultacie bardzo łatwo o złamania nawet przy błaho wyglądających urazach, ponieważ kości tracą swoje właściwości mechaniczne. Złamania osteoporotyczne dotyczą kręgosłupa, głowy kości udowej i kości przedramienia, ale mogą również pojawić się w innych lokalizacjach.

W Polsce choroba ta dotyka blisko 2 miliony osób po 50 roku życia!

CZY MI GROZI?

CZYNNIKI RYZYKA

JAK ROZPOZNAM OSTEOPOROZĘ?
W początkowej fazie osteoporoza przebiega bezobjawowo. O chorobie pacjent często dowiaduje się podczas złamania, jednak i wtedy można ją łatwo przeoczyć. W późniejszym etapie choroby mogą pojawić się bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym czy lędźwiowym, powstanie nadmiernej kifozy piersiowej czy bóle kości długich.
Jeśli dotyczy to Ciebie, nie lekceważ tych symptomów!

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
Leczenie osteoporozy jest możliwe i ma celu zapobieganie złamaniom kości, co osiąga się przez zwiększenie masy kostnej, zapobieganie jej ubytkowi i poprawę wewnętrznej struktury kości. Poza leczeniem farmakologicznym należy dbać o zbilansowana dietę zawierającą dużo wapnia, witaminę D3 oraz niezbędne składniki odżywcze i mineralne. Ich zapotrzebowanie jest indywidualne i uzależnione jest od płci, wieku i trybu życia. Szczególnie zaleca się spożywanie mleka sojowego, mięsa, kiełków, zielonych warzyw liściastych. Istotną rolę odgrywa także kontakt ze słońcem, co pomaga naszemu organizmowi produkować witaminę D.

W leczeniu stosuje się także fizjoterapię, która ma na celu zapobieganie dolegliwościom bólowym kości oraz zachowanie siły mięśniowej i odpowiedniej ruchomości w stawach.
Dolegliwości bólowe można zmniejszyć również poprzez odciążenie w odpowiedni sposób stawów czy kręgosłupa.

Środowiska medyczne biją na alarm i zalecają profilaktyczne zastosowanie wyrobów ortopedycznych!

Chcemy pokazać Ci godne uwagi produkty, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cierpiących na osteoporozę, zwłaszcza tych, którzy nie chcą rezygnować z aktywności. Do odciążenia kręgosłupa lędźwiowego oraz piersiowego polecamy produkty bestsellerowe, posiadające najlepsze na rynku rekomendacje – AR-SO-01 oraz AM-WSP-01

AR-SO-01

AR-SO-01 – Dowiedz się więcej

AM-WSP-01

AM-WSP-01 – Dowiedz się więcej

Ortezy wykonane są z surowca ProFit, który gwarantuje 100% komfort użytkowania produktów. ProFit jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt ciała. Jego zewnętrzna warstwa ze spandexu odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana z mikrofibry, bawełny i elastanu, odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

W bardziej zaawansowanym stadium idealnym rozwiązaniem będzie orteza STRADA, która jest doskonałym dodatkiem do leczenia farmakologicznego. STRADA stabilizuje kręgosłup zniszczony złamaniami kręgów oraz wzmacnia osłabione mięśnie tułowia.

STRADA

STRADA

Zadbaj o profilaktykę, zaufaj naszym produktom i ciesz się życiem!

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
My się wody nie boimy
My się wody nie boimy
Wakacje najczęściej kojarzą się z relaksem, zabawą i odpoczynkiem. Najchętniej wybieramy odpoczynek połączony z kąpielami słonecznymi i wodnymi. Jeziora, baseny...