29 września – Światowy Dzień Serca!

29 września – Światowy Dzień Serca!

Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce
/hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/

 

Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy Dzień Serca obchodzony jest corocznie w ostatnią niedzielę września. W tym roku, 29 września będziemy obchodzić ten dzień po raz 19, a do wspólnego świętowania włączyło się ponad 120 krajów!

Korzystając z okazji, chcemy przekazać Wam kilka słów dotyczących zabiegów kardiochirurgicznych, które są jednymi z najczęściej wykonywanych operacji w Polsce. Ta część chirurgii obejmuje zarówno operacyjne leczenie wrodzonych wad serca u dzieci, jak i nabyte choroby układu sercowo-naczyniowego dotyczące w znacznej mierze osób dorosłych. Najbardziej powszechnym i jednocześnie najbardziej poważnym wskazaniem do operacji jest choroba niedokrwienna serca. Jest ona przyczyną ponad 80 tysięcy zawałów serca rocznie. Wśród pozostałych schorzeń kwalifikujących się do leczenia operacyjnego znajdują się:

  • tętniaki aorty piersiowej i brzusznej

  • wady zastawkowe

  • rozwarstwienia aorty piersiowej

  • wrodzone wady serca

 

Operacja serca wiąże się z silnymi emocjami, które przeżywają najbliżsi. Mamy świadomość, że operacje serca to jedne z najbardziej poważnych zabiegów chirurgicznych. Istotne jest, aby dbać o siebie również po zabiegu – odpowiednio zbilansowana dieta i właściwe stopniowanie aktywności fizycznej pozwolą nam na szybki powrót do formy. Ważne jest również, aby dbać o samą bliznę odpowiednio ja pielęgnując, tj. przemywać, osuszać, nie uciskać i nie stosować żadnych kremów bezpośrednio na ranę przez okres 4 tygodni od zabiegu. Dobrze również zadbać i odpowiednią stabilizację blizny zabezpieczając ruchomość klatki piersiowej. Najlepszym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo jest stosowanie specjalnego stabilizatora na klatkę piersiową, tzw. pasa torako, która zmniejsza dolegliwości bólowe i stabilizuje zewnętrznie klatkę piersiową. Zainspirowani naturą stworzyliśmy wyjątkowy pas torano, który oprócz kompresji będzie posiadał szereg doskonałych właściwości. Grubość pasa jest maksymalnie zbliżona do grubości skóry człowieka.

OT-16OT-16

Pas piersiowy Torako OT-16, podobnie jak ludzka skóra, utrzymuje optymalną temperaturę ciała, co wpływa korzystnie na redukcję pooperacyjnych dolegliwości bólowych. Ponadto, zapewnia stałą kompresję klatki piersiowej i doskonale stabilizuje ranę pooperacyjną przed jej rozejściem. Stała kompresja pasa jest również stosowana jako ćwiczenia rehabilitacyjne i ćwiczenia efektywnego kaszlu po zabiegu. Pas zapewnia elastyczność, ale jednocześnie posiada wyjątkową odporność na rozciąganie. Dzięki temu, nie traci anatomicznego kształtu po kilkakrotnym użyciu i zapewnia efektywną kompresję nawet przez długi czas stosowania.

Pas Torako OT-16 zapobiega powikłaniom pooperacyjnym. Doskonale stabilizuje ranę pooperacyjną, zapobiegając jej rozejściu. Pozwala na łatwy i szybki dostęp do miejsca cięcia chirurgicznego, ułatwiając oczyszczanie rany. Stała kompresja pasa nadaje mięśniom oddechowym delikatny opór w trakcie wdechu i wydechu, zwiększając ich wytrzymałość i zapobiegając niewydolności oddechowej. Nasz pas Torako zapewnia również skuteczność ćwiczeniom efektywnego kaszlu, a także stabilizuje ranę pooperacyjna w trakcie pionizacji pacjenta.

OT-16OT-16

Nasz kompresyjny męski pas Torako OT-16 to Twój najlepszy wybór. Naturalnie!

Similar Posts
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...
My się wody nie boimy
My się wody nie boimy
Wakacje najczęściej kojarzą się z relaksem, zabawą i odpoczynkiem. Najchętniej wybieramy odpoczynek połączony z kąpielami słonecznymi i wodnymi. Jeziora, baseny...