Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz!

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz!

Wszyscy kochamy spać. Dobry sen to podstawa funkcjonowania każdego człowieka. Jest on bardzo ważny zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Brak snu prowadzi do licznych zaburzeń pracy organizmu, problemów i chorób.

Jak sprawić, aby nasz sen był lepszy? Czy wystarczy tylko nie wypić kawy wieczorem, położyć się wcześniej, wyłączyć budzik, napić się ciepłego mleka i beztrosko liczyć owce? To zdecydowanie za mało! Żeby zadbać o komfort snu, potrzebujesz nie tylko ciszy i spokoju, ale także istotny jest uregulowany cykl okołodobowy. Co to znaczy? Powinniśmy zasypiać i budzić się według naszego zegara biologicznego – najlepiej o stałych porach. Nie należy także zasypiać na siłę, ani wysypiać się „na zapas”, ponieważ zaburzamy ten cykl i nasz organizm funkcjonuje gorzej.

sen

Kładzenie się do łóżka z pełnym, lub odwrotnie – pustym żołądkiem również nie jest dobrym pomysłem. Powinno się jeść lekką kolację, najlepiej ok. 3 godzin przed snem. Wysiłek fizyczny zapewni odpowiednie dotlenienie organizmu, zrelaksuje i ułatwi zasypianie. Ale to nie wszystko! Niestety, często odpowiednia pozycja ciała zostaje pomijana, chociaż jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na jakość snu.

Ale, tak właściwie, co daje nam sen? Przecież przesypiamy około 1/3 swojego życia, a moglibyśmy większość tego czasu spożytkować w bardziej energiczny sposób. Sen jest niezbędny, poprawia zdolność zapamiętywania, zapobiega otyłości, cukrzycy i chorobom serca, łagodzi stres, wzmaga skuteczność w walce z chorobami, poprawia naszą wydajność i pozwala funkcjonować prawidłowo. Dlatego nie tylko ilość snu jest ważna, ale również jego jakość!

Codziennie rano budzisz się z bólem kręgosłupa, szyi lub karku? To znak, że należy zmienić materac i poduszkę! Czy wiesz, że przez spanie na źle dobranej poduszce narażasz się na migreny, dyskopatię, przeciążenie mięśni i nerwów? Czy warto zainwestować w zdrowy sen? Porozmawiajmy dziś o poduszkach!

Można zaryzykować stwierdzenie, że z poduszek ortopedycznych może korzystać każdy. Są one przeznaczone nie tylko dla osób, które cierpią na sztywność i bóle kręgosłupa, ale można ich używać profilaktycznie. Profilowana dwuwarstwowa poduszka ortopedyczna PP-VM-B z wycięciem na bark to doskonałe podwójne wsparcie podczas snu. Profilowany kształt zapewni Ci ergonomię i anatomiczne wsparcie w trakcie nocy.

PP-VM-B

Dolna część poduszki, wykonana z pianki poliuretanowej, zapewnia prawidłową wysokość poduszki podczas snu, nawet w trakcie dużego nacisku. Górna część zaś, wykonana została z leniwej pianki z pamięcią kształtu VISmemo, która zapewnia prawidłowe rozłożenie sił nacisku w trakcie snu i redukcję nadmiernych napięć mięśniowych. Specjalne wycięcie na bark powoduje doskonały relaks i wsparcie dla osób śpiących na boku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z alergią.

PP-VM-B

Miękka poduszka ortopedyczna PA-VM-01 to prawidłowa i ergonomiczna pozycja podczas snu. Została zaprojektowana i wykonana jako anatomicznie wyprofilowana bryła 3D z pianki termo-elastycznej posiadającej funkcję pamięci kształtu. Poduszki z pianki termo-elastycznej VISmemo dają doskonałą podparcie dla Twoich ramion oraz karku. Pozwalają na swobodny przepływ krwi oraz unikają nadmiernych napięć mięśniowych powodujących migrenowe bóle głowy.

PA-VM-01

Pianka termo-elastyczna jest pianką z pamięcią, to znaczy, że pamięta kształt jeszcze kilka chwil potem, jak nie wywieramy już nacisku na poduszkę. Ma zdolność powracania do swojego początkowego kształtu, a dzięki swojej otwartej i przewiewnej strukturze komórkowej odprowadza nadmierne ciepło z ciała podczas snu. Poduszka PA-VM-01 nadaje się dla alergików, gdyż roztocza kurzu domowego nie są w stanie przetrwać w piance. Codzienne używanie poduszki gwarantuje prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa w czasie snu.

Dzięki swoim rozmiarom i właściwościom poduszka świetnie nadaje się do używania w podróży, przyda się więc podczas zbliżającej się majówki i na wakacjach. Sprawdzi się ona w samochodzie, hotelu, czy samolocie. Możesz zabrać ją wszędzie!

Nawet przy zachowaniu właściwej higieny snu, śpiąc na nieodpowiedniej poduszce, jesteśmy narażeni na szereg problemów związanych z wadliwym ułożeniem ciała. Warto więc pomyśleć o zmianie poduszki, ponieważ Twój sen, to Twoje zdrowie!

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...