Kolano biegacza

Kolano biegacza

Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju bóle i problemy związane z kolanem. Ból kolana zazwyczaj pojawia się po urazie. Jednak może być również sygnałem choroby przewlekłej. Nie zważając na przyczyny, należy przede wszystkim chronić staw kolanowy przed dalszymi urazami i obciążeniami. Jak to zrobić umiejętnie aby przeciwdziałać dalszemu postępowi schorzenia i jak chronić się przed bólem?

Rzepka wraz z kością udową tworzy staw rzepkowo-udowy, w którym rzepka porusza się w dół podczas zgięcia kolana i w górę podczas jego wyprostu. Ze względu na aktywny tryb życia, np. podczas joggingu, skakania czy gry w piłkę nożną, kość udowa nakłada dodatkowy nacisk na rzepkę.

Termin ‘kolano biegacza’ odnosi się do wielu schorzeń, które powodują ból przedniego przedziału stawu kolanowego. Najczęstsze z nich to: rozmiękanie rzepki czyli chonodromalacja rzepki, konflikt rzepkowo-udowy czy boczne przyparcie rzepki.

Boczne przyparcie spowodowane jest dysbalansem pomiędzy głową boczną i przyśrodkową czworogłowego uda oraz koślawym ustawieniem rzepki. W trakcie tej nierównowagi mięśniowej głowa boczna pociąga rzepkę w swoją stronę powodując jej boczne ustawienie, konflikt rzepkowo-udowy i w rezultacie ból stawu. Schorzenie to może prowadzić do częstej u sportowców chondromalacji rzepki, czyli jej zapalenia i rozmiękczania chrząstki. Schorzenia te występują w każdego rodzaju sportach, a najczęściej obserwowane są u biegaczy i rowerzystów. Ból najczęściej pojawia się w okolicy rzepki lub pod nią, często może pojawiać się podczas chodzenia, schodzeniu ze schodów czy przysiadów.

orteza stabilizująca rzepkę AS-KX-04

Naszym rozwiązaniem na powyższe dolegliwości jest orteza stabilizująca rzepkę AS-KX-04. Orteza ma szczepną silikonową pelotę od strony bocznej, która ustawia rzepkę w prawidłowym ułożeniu. To zapobiega jej złemu poruszaniu, ustawiając ją w prawidłowej osi stawu, przez co nie powoduje niszczenia chrząstki stawowej i w efekcie chondromalacji. Orteza niweluje ból stawu rzepkowo-udowego. Pierścień okołorzepkowy pozycjonuje rzepkę, a nieelastyczne pasy zapewniają jej stabilizację. Podczas zginania i wyprostu stawu kolanowego pasy obwodowe wspólnie z pelotą silikonową właściwie ustawiają rzepkę zmniejszając ból kolana. Ponadto, orteza została wyposażona w boczne fiszbiny, które zwiększają stabilizację stawu kolanowego. Zastosowanie ultracienkiego materiału ProSix powoduje, że orteza jest nieodczuwalna podczas zginania kolana.
Sprawdź na własnej skórze, że AS-KX-04 to doskonała orteza dla osób aktywnych !!!

Similar Posts
Home office? Działaj efektywnie!
Home office? Działaj efektywnie!
Pandemia panująca na świecie zaskoczyła nas wszystkich wprowadzając nowe standardy funkcjonowania. Ograniczenie ruchu, stosowanie maseczek i wszechobecne restrykcje sprawiają, że...
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...