Łączy nas piłka!

Łączy nas piłka!

Skręcenie kostki u piłkarza – co zrobić?

Sport to zdrowie, jednak ruch to nie tylko korzyści, ale również pojawiające się często kontuzje i urazy. Każdy piłkarz wie, co znaczy zostać faulowanym, przewrócić się na murawie, przetrenować się. Zbliżają się mistrzostwa, nasza kadra po szeregu treningów jest świetnie przygotowana, ale i wśród nich nie zabrakło urazów – obrońca reprezentacji uszkodził bark. Czy „będzie gotowy na finał”? Przy zastosowaniu odpowiedniej ortezy – wszystko jest możliwe. Sprawdź, co grozi i Tobie podczas gry w piłkę nożną, jak się uchronić przed kontuzjami i jak z nimi walczyć!

Jednym z najczęściej występujących u piłkarzy urazów jest skręcenie stawu skokowego. Kontuzja może skutkować rezygnacją z uprawiania sportu. Skręcenie kostki może też wymagać leczenia operacyjnego.

Skręcenie kostki u piłkarza

Źródło: laczynaspilka.pl

Corocznie skręcenie kostki przydarza się 360 tys. Polaków. Jest to zdecydowanie najczęstsza kontuzja, z powodu której zgłaszamy się do lekarza ortopedy. Polega na przekroczeniu fizjologicznego zakresu ruchu w stawie skokowym, które doprowadza do uszkodzenia torebki stawowej oraz więzadeł. Aż w 95 proc. przypadków jest to wywinięcie się stopy na zewnętrzną krawędź, a w 5 proc. na wewnętrzną.

W I stopniu zaawansowania kontuzji możemy próbować radzić sobie sami poprzez przykładanie zimnych kompresów, odpoczynku, ograniczenia do minimum chodzenia, usztywnienia kostki opaską elastyczną lub bandażem. Przy stopniu II lepiej wybrać się do ortopedy i zastosować specjalistyczny stabilizator stawu skokowego. Należy przy tym pamiętać, że dobrej klasy stabilizator stawu skokowego jest dużo bardziej skuteczny od opatrunku gipsowego.

Przy skręceniu kostki zastosuj ortezę AM-OSS-05/CCA z innowacyjnym systemem BOA! W wyrobie zastosowano dwustronne, wyprofilowane stalki, dzięki czemu uzyskano wyrób skutecznie usztywniający staw skokowy i jednocześnie doskonale dopasowujący się do stopy. Konstrukcja ortezy pozwala na swobodne stosowanie jej w obuwiu sportowym i doskonale sprawdza się nie tylko w sportach halowych, ale także w każdej sytuacji wymagającej mocnej stabilizacji stawu skokowego, na przykład na murawie!

AM-OSS-05/CCA

Wyrób zapewnia doskonałą stabilizację, dzięki zastosowaniu usztywnień bocznych, sznurowadeł przednich i dynamicznych taśm ósemkowych, które w doskonały sposób stabilizują cały staw skokowy i stopę. Ponadto w ortezie został zastosowany wodoodporny materiał AirDistance III. Jest to przewiewny strukturalny surowiec o wyjątkowo dużej wytrzymałości, a wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza, które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje.

AM-OSS-05/CCA

W ortezie zastosowano innowacyjny system kompresyjny BOA. Systemy napinaczy obrotowych zostały wynalezione do stosowania w obuwiu snowbordowym, gdyż tradycyjne sznurowania nie sprawdzały się w tak ekstremalnych warunkach użytkowania. Stalowa linka i poliamidowe przelotki sprawdzały się w tej roli znakomicie. Później system ten znalazł zastosowanie w innych rodzajach obuwia sportowego. Do branży ortopedycznej system ten został zaadoptowany stosunkowo niedawno i jest stosowany w ortezach stawów skokowych, sznurówkach, gorsetach itp. System ten charakteryzuje się tym, że zapięcie jest bardzo mocne, nieelastyczne, pewne, łatwe i bezpieczne. Bez odblokowania lub uszkodzenia systemu, w zasadzie nie ma możliwości poluzowania go, gwarantuje to o wiele pewniejszą stabilizację, niż jakikolwiek inny znany dzisiaj w branży sposób kompresji ortez.

Dzięki renomowanemu systemowi BOA, piłkarz ma możliwość ustawienia indywidualnego poziomu kompresji, tak aby uzyskać perfekcyjną stabilizację. Regulacja odbywa się w sposób płynny, a certyfikowana technologia uniemożliwia poluzowanie się linki, nawet w trakcie dużej aktywności fizycznej!

AM-SX-04 to idealne rozwiązanie w przypadku skręcenia kostki. Orteza obejmująca goleń i stopę zalicza sie do ortez z grupy AFO, i należy do najlepiej stabilizujących i najbardziej uniwersalnych ortez stawu skokowego dostępnych na rynku.

AM-SX-04

Jeżeli chcesz, by orteza używana przez Ciebie była niezauważalna dla innych osób, jeżeli chcesz by nie ograniczała Ci w żaden sposób ruchu podczas codziennego użytkowania, jeżeli chcesz by cechowała się wyjątkowo skuteczną kompresją – wybierz ortezę wykonaną z surowca PowerFIT, który zapewnia idealną kompresję, jest praktycznie jak „druga skóra”, a poza tym jest odporny na brud i ścieranie, wytwarzając przy tym idealny mikroklimat przy skórze.

W wyrobie zastosowano taśmę spiralną stabilizującą staw skokowy i dociskającą łuski do kończyny. Taka konstrukcja wyrobu powoduje, że doskonale stabilizuje on każdy staw skokowy, zapobiegając jego skręceniu. Elegancka i w każdym calu wyrafinowana orteza VINCERO 2 bez problemu mieści się w dowolnym bucie sportowym, a każdy rozmiar ortezy posiada inny kształt łusek, inne łuski również występują przy stabilizacji nogi lewej i prawej. Zakładanie ortezy jest bardzo łatwe – z tyłu wykonano zapięcie na zamek błyskawiczny, z boków zaś nieelastyczne kieszenie na anatomicznie wyprofilowane łuski z tworzywa sztucznego.

Do każdej ortezy dostarczamy dwa komplety łusek:

-łuski MIĘKKIE w kolorze żółtym – są to łuski wykonane z poliamidu i cechują się lekkim stopniem stabilizacji,

-łuski SZTYWNE w kolorze czarnym – są to łuski wykonane z polietylenu zbrojonego włóknem szklanym i cechują się mocnym stopniem stabilizacji.

Jednostronna orteza stawu skokowego z anatomiczną łuską zewnętrzną AM-OSS-06 to doskonała propozycja dla sportowców i osób aktywnych. Stabilizuje ona staw skokowy i zapobiega ewersyjnemu mechanizmowi uszkodzenia stawu.

AM-OSS-06

KICKER posiada tylko jedną zewnętrzną łuskę, dzięki czemu nie utrudnia szybkiego poruszania się użytkownikowi i doskonale mieści się w obuwiu sportowym. Łuska ma anatomiczny kształt co zapewnia doskonałą stabilizację. Wykonana z poliamidu otacza i zabezpiecza kostkę boczną przed uderzeniem i złamaniem na boisku.

W ortezie zastosowano miękką poduszę boczną z odciążeniem kostki, dzięki czemu skóra oddycha, a dzięki kielichowej budowie oraz użyciu miękkiej obejmy stopy z nieelastycznego materiału KICKER stabilizuje staw skokowy dużo mocniej niż porównywalne wyroby z dwiema łuskami. Dzięki zapięciom Velcro wyrób jest bardzo prosty w użyciu, a jego niewielkie gabaryty sprawiają, że może być używany nawet w najbardziej ciasnym sportowym obuwiu, nawet podczas meczu.

Pamiętaj – aby uniknąć urazu ruszaj na murawę odpowiednio przygotowany, zrób rozgrzewkę i zadbaj o odpowiednie wyposażenie!

Similar Posts
Czas biegacza
Czas biegacza
Bieganie jest dość popularnym sportem w Polsce, jednak ciągle spora cześć osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele korzyści niesie...
Sport is life
Sport is life
Duża dostępność dobrze wyposażonych siłowni oraz popularny trend promujący zdrowy tryb życia, sprawia że coraz więcej osób decyduje się na...
REH4MAT wśród Mistrzów Futbolu!
REH4MAT wśród Mistrzów Futbolu!
Ortezom REH4MAT zaufał sam LECH POZNAŃ, który powierzył w nasze ręce ochronę swoich zawodników! Teraz czas na...