My się wody nie boimy

My się wody nie boimy

Wakacje najczęściej kojarzą się z relaksem, zabawą i odpoczynkiem. Najchętniej wybieramy odpoczynek połączony z kąpielami słonecznymi i wodnymi. Jeziora, baseny czy też morskie plaże zachęcają do pływania oraz niezliczonej ilości zabaw w wodzie. Niestety, wakacje to też czas kiedy wzrasta liczba kontuzji i urazów, szczególnie wśród dzieci. Duża ilość wolnego czasu, zabawy na zewnątrz czy uprawianie sportów doprowadzić mogą do nieprzyjemnych skręceń czy zwichnięć zwłaszcza w obrębie stawu nadgarstkowego lub skokowego.

Skręcenie jest lżejszym urazem – mówimy o nim kiedy w wyniku urazu dojdzie do naciągnięcia lub rozerwania torebki stawowej, zmniejsza się wówczas możliwość ruchu w obrębie danego stawu. W przeciągu kilku godzin pojawia się stosunkowo niewielki ból i obrzęk. Zwichnięcie, czasami zwane wybiciem stawu, jest to nieco poważniejszy uraz, który polega na przemieszczeniu się powierzchni stawowych względem siebie. Niekiedy dochodzi do zerwania mięśnia lub więzadła. Kontuzjowanego stawu nie należy przeciążać, zapewnić mu odpoczynek, a bezpośrednio po urazie należy przyłożyć zimny kompres, który nie tylko złagodzi ból, ale też przyśpieszy regenerację. W czasie rekonwalescencji kluczowe znaczenie odgrywa właściwe ułożenie stawu i jego usztywnienie. W zależności od tego który staw został uszkodzony, do dyspozycji mamy tradycyjne opatrunki z usztywnieniem gipsowym lub nowoczesne i sporo lżejsze ortezy ortopedyczne. Wszędzie gdzie istnieje możliwość wyeliminowania gipsu na rzecz ortezy, zastosowanie takiego rozwiązania niesie ze sobą wiele korzyści.

Twój maluch doznał urazu? To wcale nie oznacza, że musi stać z boku i obserwować ile frajdy czerpią z zabawy jego rówieśnicy!

Zwłaszcza wśród najmłodszych pacjentów, na szczególną uwagę zasługują produkty ortopedyczne które nie tylko spełniają swoje funkcje medyczne, ale dodatkowo umożliwiają korzystanie z różnych form spędzania wolnego czasu, w tym z atrakcji wodnych. To kluczowy czynnik przy wyborze produktu dla najmłodszych, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Ciężko sobie wyobrazić lato bez plażowania i kąpieli, a teraz nawet w czasie powrotu do zdrowia możliwe będzie korzystanie z uroków lata.

Większość naszych wyrobów może być bez obaw stosowana podczas zabaw wodnych, co zapewnia doskonałe zabezpieczenie w przypadku rekonwalescencji po przebytym urazie nadgarstka lub stawu skokowego.

Ortezy przeznaczone do leczenia schorzeń nadgarstka EB-N-01 oraz AM-OSN-U-01 wykonane są z najwyższej jakości surowców, które nie wchłaniają wody, są przyjazne dla skóry oraz sprzyjają utrzymaniu higieny. Spontaniczna gra w piłkę wodną nie wpłynie więc negatywnie na funkcjonowanie wyrobów. Oznacza to, że twoje dziecko nie musi rezygnować z letnich atrakcji i możne cieszyć się zabawami w wodzie!

EB-N-01

Poza urazami nadgarstka, dosyć powszechne są również urazy stawu skokowego, o które nie tak trudno – skakanie na skakance, upadek podczas wspinaczki na drzewo czy wywrócenie się z roweru może skutkować skręceniem kostki. Na to też mamy lekarstwo! Nasze bestsellerowe ortezy stawu skokowego AM-OSS-03 oraz AM-OSS-05 w najlepszy sposób zabezpieczą nóżkę Twojego malucha. Uraz wcale nie oznacza męczącego noszenia gipsu przez kilka tygodni! Pozwól skórze oddychać i nie ograniczaj zabawy dziecku! W naszych ortezach można bez problemu wejść do basenu czy jeziora i cieszyć się zabawą w stopniu, w jakim pozwala na to dany uraz.

AM-OSS-03

Rekonwalescencja po urazie lub zabezpieczenie przed możliwym skręceniem czy zwichnięciem stawu wcale nie musi oznaczać rezygnacji z uroków lata, wystarczy tylko dobrać odpowiednie dla naszych małych pacjentów zaopatrzenie!

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...