Najczęstszy uraz nadgarstka – złamanie łódeczkowate

Najczęstszy uraz nadgarstka – złamanie łódeczkowate

Kość łódeczkowata jest mała i znajduje się w okolicy podstawy kciuka w szeregu nadgarstka bliżej przedramienia. Taka lokalizacja naraża ją na częste urazy zarówno wśród osób aktywnych, jak również ludzi starszych. Sportowcy doskonale znają sytuację, kiedy podczas intensywnego uprawiania snowboardu, piłki nożnej, hokeja, narciarstwa czy jazdy na rolkach dochodzi do nieszczęśliwego upadku wprost na nadgarstek – tzw. FOOSH (fall on the outstreched hand). Nagły, przeszywający ból, w ciągu kilku kolejnych godzin nasila się kiedy odchylamy dłoń do boku i mocno prostujemy kciuk. Dodatkowo w miejscu urazu może pojawić się obrzęk lub krwiak, występuje też ograniczona ruchomość nadgarstka i przedramienia.

Złamanie kości łódeczkowatej

Diagnoza urazów stawu nadgarstkowego nie jest oczywista, a najlepszym jej potwierdzeniem jest zdjęcie RTG. Czasem jednak sytuacja nie jest klarowna, ponieważ kość łódeczkowata jest mała, a jej złamane fragmenty mogą tak ściśle do siebie przylegać, że nie widać szczeliny złamania. Stabilne złamanie kości łódeczkowatej powinno być unieruchomione przez ok. 8 tygodni. W tym czasie doskonale sprawdzi się nasza nowa orteza stawu nadgarstkowego AM-OSN-U-01/CCA z innowacyjnym systemem kompresyjnym. Orteza AM-OSN-U-01/CCA jest dedykowana wszystkim osobom aktywnym, u których ryzyko upadku na dłoń jest duże. Natomiast nowoczesny i unikatowy design wyrobu idealnie wpisuje się w sportowy styl.

AM-OSN-U-01/CCA

System CCA Stabilizator został wykonany z wyjątkowo mocnych materiałów, a w miejscach szczególnie narażonych na zniszczenie zostały dodatkowo pokryte specjalnie wzmocnioną skórą.

Dłoniowa część ortezy została wyposażona w anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, natomiast w grzbietowej jej części znajdują się dwie mocne stalki ortopedyczne. Jednocześnie, dbając o pełen komfort osób aktywnych podczas uprawiania sportu, stalki te są odpowiednio elastyczne, dzięki czemu pozwalają na swobodne operowanie dłonia.

Wisienka na torcie ortezy AM-OSN-U-01/CCA jest system kompresyjny CCA, który w niej zastosowaliśmy. WIelotygodniowe prace zespołu naszych technologów i projektantów pozwoliły na precyzyjne wykonanie stabilizatora z systemem CCA, opierającym się na zegarze obrotowym, poliamidowych przelotkach i stalowych linkach. Zastosowanie takiego systemu zapięcia dostarcza z jednej strony niespotykaną wręcz w innych tego typu wyrobach medycznych siłę mocowania ortezy, z drugiej zaś strony łatwość jej użytkowania. System CCA jest niesamowicie prosty w obsłudze – wystarczy przekręcić pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara i znaleźć odpowiedni dla siebie poziom kompresji. W celu odblokowania systemu CCA należy przekręcic pokrętło zegara w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia, wówczas należy rozluźnić brzegi ortezy i delikatnie zsunąć ją z ręki.

Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu swojej kończyny podczas treningów. teraz nie musisz obawiać się dyskomfortu podczas uprawiania sporu – nasza orteza AM-OSN-U-01/CCA pozwoli Ci cieszyć się aktywnością i z pewnością nie ograniczy Twoich ruchów podczas gry w koszykówkę, czy jazdy na rolkach. Dodatkowo unikatowy design stabilizatora sprawi, że wyróżnisz się wśród tłumu sportowców! Nie czekaj i już dziś znajdź najbliższy punkt, w którym możesz dokonać zakupu naszej ortezy AM-OSN-U-01/CCA!

Inne ortezy z systemem CCA:
AM-OSS-05/CCA
AM-OSS-03/CCA

Similar Posts
Home office? Działaj efektywnie!
Home office? Działaj efektywnie!
Pandemia panująca na świecie zaskoczyła nas wszystkich wprowadzając nowe standardy funkcjonowania. Ograniczenie ruchu, stosowanie maseczek i wszechobecne restrykcje sprawiają, że...
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...