Nie czekaj aż ból haluksa minie!

Nie czekaj aż ból haluksa minie!

Haluks – każdy z nas wie czego dotyczy schorzenie zwane potocznie paluchem koślawym, ale nie zdajemy sobie sprawy jak poważne konsekwencje mieć jego ignorowanie. Paluch koślawy to deformacja dużego palca, a ściślej stawu śródstopno-paliczkowego palucha (MTP). Uszkodzenie polega na szpotawym ustawieniu I kości śródstopia oraz koślawym palucha. Deformacja może rozpoczynać się w obrębie palucha lub kości śródstopia w przypadku stopy poprzecznie płaskiej.
Paluch koślawy najczęściej obserwowany jest u kobiet i może być uwarunkowany genetycznie, mężczyźni stanowią zaledwie 5% osób dotkniętych tym problemem.

Lekarze biją na alarm! Pacjenci często lekceważą pierwsze objawy schorzenia, tłumacząc, że poza sporadycznym bólem w stopie nie zauważają większych problemów. Z czasem, na paluchu pojawia się narośl powodująca silny ból, zwłaszcza podczas aktywności. Poza bólem uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie, pacjenci często czują dyskomfort z powodu nieestetycznego wyglądu stopy.

Aby zapobiec schorzeniu największe znaczenie ma profilaktyka. Staraj się unikać długotrwałego stania i noszenia obuwia z wąskim przodem. Jeśli wiesz, że jesteś obciążony genetycznie paluchem koślawym, powinieneś stosować jedną z naszych ortez na haluksa AM-OP-01, AM-OP-02 lub AM-OP-03.

haluks

Dbaj o zdrowe stopy!

AM-OP-01

AM-OP-01

Orteza AM-OP-01 jest profesjonalnym wyrobem medycznym do stosowania w butach podczas chodzenia. Składa się ona z miękkiej taśmy obwodowej palucha i taśmy zapiętowej.

AM-OP-02

AM-OP-02

Orteza na haluksa AM-OP-02 przeznaczona jest do stosowania jako zaopatrzenie domowe i nocne. Składa się z profilowanej szyny bocznej z odciążeniem haluksa, miękkiej wyściółki z funkcją samoszczepną, taśmy śródstopia oraz taśmy palucha. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne. Dodatkowo, ortezę wyposażono w anatomiczną pelotę metatarsalną, która unosi łuk stopy i zapobiega jej dalszej deformacji.

Przyjazna konstrukcja ortezy ułatwia jej zakładanie i ściąganie, przez co jest bardzo łatwa i wygodna w użyciu.

AM-OP-03

AM-OP-03

Orteza haluksa AM-OP-03, przeznaczona jest do stosowania jako zaopatrzenie domowe nocne. Koryguje ona koślawe ustawienie palucha oraz zapobiega powstawaniu deformacji w obrębie śródstopia. Materiał, z którego wykonano produkt, jest elastyczny i samoszczepny, dzięki czemu szyna ma tylko 1 rozmiar.

Nasze ortezy są przeznaczone do aktywnej korekty lekkiego i umiarkowanego palucha koślawego. Przywracają naturalne ustawienie stopy, chroniąc i redukując ból w obrębie palucha. Ortezy powinno się stosować zarówno profilaktycznie, jak i w stanach pooperacyjnych. Dzięki nim okres rehabilitacji jest krótszy i mniej uciążliwy. Można je stosować zarówno w domu jak i podczas snu.

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...
My się wody nie boimy
My się wody nie boimy
Wakacje najczęściej kojarzą się z relaksem, zabawą i odpoczynkiem. Najchętniej wybieramy odpoczynek połączony z kąpielami słonecznymi i wodnymi. Jeziora, baseny...