Pokaż stopy latem!

Pokaż stopy latem!

Piękne, zadbane stopy latem to podstawa! Każdy z nas chciałby swobodnie założyć sandały i cieszyć się słońcem, jednak często zdarza się, że jest to niemożliwe. Wszystko z powodu haluksa, czyli palucha koślawego, którego możemy dziedziczyć, lub nabyć nosząc nieodpowiednie obuwie.

Często wkładając buty, zauważasz, że wewnętrzna część stopy jest zniekształcona i wygląda nieatrakcyjnie, a w dodatku uwiera i boli? Najprawdopodobniej jest to deformacja dużego palca, zwana haluksem – palcem koślawym. Czym jest i skąd się bierze? Pojawienie się schorzenia powoduje ból i dyskomfort, stopy wyglądają nienaturalnie, ponieważ kości ulegają deformacji. Nie wstydź się swoich stóp! Pomóż sobie, wybierając odpowiednią ortezę.
W końcu to stopy powinny być Twoją wizytówką na lato!

Pokaż stopy latem

Haluks to schorzenie utrudniające funkcjonowanie i powodujące duży ból i trudności w chodzeniu. Niestety, w dużej mierze same (problem dotyczy głównie kobiet) jesteśmy odpowiedzialne za pojawienie się zwyrodnienia palca i stawu nosząc złe obuwie, dopuszczając do nadwagi, unikając ruchu. Wysoki obcas powoduje przeciążenie przedniej części stopy (przodostopia, a buty z ostrym czubkiem zwiększają ucisk na paluch i łuk poprzeczny stopy, co doprowadza do deformacji palców, rozwoju płaskostopia poprzecznego i bólu. Pod wpływem zniekształceń stopa zaczyna inaczej pracować: nierównomiernie rozkłada się ciężar ciała, paluch przestaje być mocnym punktem podparcia w czasie chodu, pogarsza się wytrzymałość struktur, które stabilizują stopę, mięśnie stają się słabsze, a nadmiernemu przeciążeniu ulega wewnętrzna krawędź stopy.

Po pojawieniu się pierwszych objawów koślawego palucha zacznij działać – przede wszystkim skonsultuj się ze specjalistą! My mamy dla Ciebie kilka sposobów, aby Twoje stopy znów były piękne i zdrowe!

Leczenie haluksów trzeba rozpocząć wcześnie, stosując ćwiczenia opóźniające pojawienie się koślawości palca. Najlepiej byłoby zmienić obuwie na szersze i zrezygnować z chodzenia na obcasach, lub bardzo ograniczyć używanie szpilek. Jeśli już zakładamy buty na obcasie warto kupić nieco większe, tak, by zmieściła się wkładka podpierająca poprzeczny łuk stopy lub orteza AM-OP-01, którą zakładamy na duży palec.

AM-OP-01

W domu można zakładać ortezę przywracającą naturalną pozycję palucha. Orteza palca AM-OP-01 jest profesjonalnym wyrobem medycznym do stosowania w butach podczas chodzenia. Składa się ona z miękkiej taśmy, która działając niczym dźwignia, ustawia kości palca w prawidłowym ułożeniu.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest szynowa orteza na halluxa AM-OP-02. Koryguje ona koślawe ustawienie palucha oraz zapobiega powstawaniu deformacji w obrębie śródstopia. Orteza składa się z profilowanej szyny bocznej z odciążeniem haluksa, miękkiej wyściółki, taśmy śródstopia oraz taśmy palucha. Specjalna, miękka wyściółka łagodzi ciśnienie, a regulowane opaski pozwalają na dopasowanie urządzenia do indywidualnych kształtów stopy i utrzymanie jej w prawidłowej pozycji. Wystarczy jedynie dokładnie przymocować szynę do dużego palca oraz śródstopia dwoma taśmami obwodowymi.

AM-OP-02

Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne. Dodatkowo, ortezę wyposażono w anatomiczną pelotę metatarsalną, która unosi łuk stopy i zapobiega jej dalszej deformacji. Przyjazna konstrukcja ortezy ułatwia jej zakładanie i ściąganie, przez co jest bardzo łatwa i wygodna w użyciu. Dzięki niej okres rehabilitacji jest krótszy i mniej uciążliwy. Można ją stosować zarówno w domu jak i podczas snu.

Orteza haluksa AM-OP-03 zaś, została wyposażona w wyprofilowaną aluminiową szynę boczną, która ma za zadanie ustawić paluch w osi stawu. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne. Orteza przeznaczona jest do stosowania jako zaopatrzenie domowe nocne. Koryguje ona koślawe ustawienie palucha oraz zapobiega powstawaniu deformacji w obrębie śródstopia.

AM-OP-03

Orteza została wykonana z niezwykle przyjaznego dla skóry surowca UniPren. AM-OP-03 jest ortezą przeznaczoną do aktywnej korekty lekkiego i umiarkowanego palucha koślawego. Przywraca naturalne ustawienie stopy, chroniąc i redukując ból w obrębie palucha. Ortezę powinno się stosować zarówno profilaktycznie, jak i w stanach pooperacyjnych. Dzięki niej okres rehabilitacji jest krótszy i mniej uciążliwy. Można ją stosować zarówno w domu jak i podczas snu.

Równie częstym problemem stóp jest zapalenie rozcięgna podeszwowego to jedna z najbardziej popularnych dolegliwości wśród biegaczy, ale nie tylko. Jest to schorzenie przeciążeniowe, polegające na zapaleniu, zgrubieniu i zmianach zwyrodnieniowych rozcięgna. Schorzenie może dotyczyć każdego kto spędza dużo czasu chodząc lub stojąc. Ból pojawia się pomiędzy piętą a śródstopiem. Może on w znacznym stopniu upośledzać codzienne funkcjonowanie i prowadzić do całkowitego zaprzestania aktywności fizycznej. Zapalenie rozcięgna podeszwowego nie jest synonimem płaskostopia lub ostrogi piętowej, ale bez wątpienia jest z nimi jednoznacznie powiązane. Płaskostopie, pozostawione bez korekcji, powoduje nadmierne rozciąganie rozcięgna podeszwowego i jego przeciążenie, co generuje ból. Dlatego, tak ważna jest zarówno czynna jak i bierna korekcja płaskostopia. W tym celu stworzyliśmy ortezę śródstopia z pelotą OSS-OS-04, która unosi łuk stopy, zapobiegając tym samym nadmiernym rozciągnięciem rozcięgna podeszwowego i niwelując dolegliwości bólowe.

OSS-OS-04

Orteza posiada konstrukcję otwartą, pozwalającą na bardziej precyzyjne dopasowanie jej do kształtu stopy. Surowiec, z którego wykonano wyrób jest elastyczny, cechuje się mocną konstrukcją, a jednocześnie jest bardzo cienki, co umożliwia stosowanie ortezy w każdym rodzaju obuwia. Obwodowy ucisk ściągacza ortezy i wyjmowana pelota na płaskostopie prowadzą do podniesienia śródstopia w kierunku fizjologicznego sklepienia stopy.

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna pomimo, że przez większość roku chowamy je w butach. Właściwie pielęgnowane stopy nie sprawiają kłopotów i mogą być naszą ozdobą. Warto poświęcić im czas i uwagę, ponieważ zdrowe stopy, to piękne stopy!

Similar Posts
My się wody nie boimy
My się wody nie boimy
Wakacje najczęściej kojarzą się z relaksem, zabawą i odpoczynkiem. Najchętniej wybieramy odpoczynek połączony z kąpielami słonecznymi i wodnymi. Jeziora, baseny...
Łączy nas piłka! – Kontuzja ACL najczęstszym urazem wśród piłkarzy
Łączy nas piłka! – Kontuzja ACL najczęstszym urazem wśród piłkarzy
Urazy piłkarzy to blisko 50% wszystkich występujących kontuzji sportowych. Większość z nich to urazy kończyn dolnych od nadwerężenia, poprzez stłuczenia,...
Wszystkie dzieci nasze są!
Wszystkie dzieci nasze są!
Każde dziecko uwielbia zabawy i szaleństwa na świeżym powietrzu. Place zabaw, rodzinne wycieczki czy wypady rowerowe to ulubione atrakcje dla...