Profesjonalny sprzęt ortopedyczny w trosce o Twoje zdrowie!

Profesjonalny sprzęt ortopedyczny  w trosce o Twoje zdrowie!

Stłuczenia, zwichnięcia i inne kontuzje dotyczą wszystkich, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Pacjenci najczęściej skarżą się na dolegliwości bólowe stawów kolanowych, skokowych i kręgosłupa. Gdy już dojdzie do urazu, powrót do sprawności ułatwią nam specjalistyczne opaski, kołnierze i ortezy ortopedyczne.

Skręcenia, zwichnięcia i stłuczenia to powszechne kontuzje występujące w społeczeństwie. Tego typu dolegliwości obecne są w każdej grupie wiekowej i znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie oraz wykonywanie codziennych czynności.

Oczywiście, urazom najczęściej ulegają sportowcy i osoby aktywne fizycznie, które nadmiernie forsują stawy, natomiast nie jest to regułą. Bardzo często do lekarzy trafiają osoby starsze, skarżące się na dolegliwości bólowe, spowodowane przeciążeniem stawów podczas pracy w domu czy w ogrodzie. Gwałtownie rośnie również liczba kontuzjowanych młodych pacjentów, szukających pomocy u specjalistów.

Profesjonalny sprzęt ortopedyczny w trosce o Twoje zdrowie!

Wszelkie urazy, takie jak stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia czy złamania mogą powstać nagle, na skutek nieszczęśliwego wypadku, np. upadku ze schodów, lub podczas uprawiania sportu. Natomiast, większość dolegliwości bólowych spowodowanych jest wieloletnim przeciążaniem stawów, które mogą prowadzić do deformacji, skręceń,
a nawet tzw. złamań przeciążeniowych. Czy w takim wypadku możemy sobie pomóc? Oczywiście! Stosując szeroką gamę specjalistycznych ortez ortopedycznych, których większość dostępna jest z refundacją NFZ.

Czym jest orteza?

Orteza to profesjonalny wyrób medyczny, który oddziałuje na układ mięśniowo-szkieletowy. Celem wszystkich stabilizatorów ortopedycznych jest odciążenie stawów, zapewnienie kompresji, unieruchomienie złamań oraz wspomaganie i poprawa fizjologicznej ruchomości stawów. Wachlarz aplikacji ortez jest szeroki i pozwala na odciążenie i zabezpieczenie niemalże każdej części ciała według indywidualnych potrzeb pacjenta.

Czym jest orteza?

 

Urazy kończyn dolnych

Urazy kończyn dolnych to najczęstsze schorzenia wstępujące w społeczeństwie. Zaliczamy do nich przed wszystkich skręcenia kolan i kostki, zerwanie więzadeł oraz zmiany zwyrodnieniowe, w rezultacie prowadzące do unieruchomienia pacjenta.

Dotyczą one zarówno osób młodych, aktywnie trenujących różne dyscypliny sportowe, jak i osób starszych, pracujących w ogrodzie czy wykonujących codzienne czynności domowe. Najczęściej spotykamy się ze skręceniem kolana oraz kostki, co spowodowane jest dużą ruchomością i obciążeniem tych stawów. Dlatego, nawet najmniejsze skrzywienie stopy podczas schodzenia ze schodów, bądź gwałtowny ruch skrętny kolana lub niewłaściwie wykonany przysiad, mogą skutkować poważnymi bolesnymi urazami.

Ponadto, kobiety, z powodu zmian zachodzących w gospodarce hormonalnej, narażone są w dużej mierze na dolegliwości bólowe spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych, zazwyczaj kończącymi się zabiegami operacyjnymi.
Specjalistyczne ortezy ortopedyczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, pozwolą na ustabilizowanie stawów kończyn dolnych i zabezpieczenie przed urazem.

Natomiast, gdy już do niego dojdzie, ortezy zapewnią kompresję, a dzięki utrzymaniu korzystnej temperatury ciała, przyspieszą proces gojenia.

Urazy kończyn dolnych

 

Urazy kończyn górnych

Do najczęstszych urazów i schorzeń kończyn górnych zaliczamy złamania nadgarstka, zwichnięcie barku oraz zespół kanału nadgarstka. Urazy kończyn górnych u sportowców zazwyczaj wiążą się z przeciążeniami stawu barkowego, spowodowanymi zbyt intensywnymi treningami. W tym przypadku stosujemy ortezy barku, pozwalające na zachowanie pełnej ruchomości stawu, a jednocześnie zabezpieczające przed jego zwichnięciem. Nierzadko również dochodzi do złamań palców w obrębie ręki, które również możemy unieruchomić za pomocą wygodnej i przyjaznej dla skóry ortezy. U osób starszych, złamania ramienia w głównej mierze wiążą się z upadkiem, szczególnie w porze zimowej, gdy nie trudno o stracenie równowagi podczas codziennych spacerów. Wówczas, aplikacja specjalistycznych lekkich kamizelek ortopedycznych, pozwoli unieruchomić złamanie, bez potrzeby stosowania ciężkiego i niewygodnego tradycyjnego gipsu. Coraz częściej pacjenci skarżą się również na poważne dolegliwości bólowe w obrębie nadgarstka, spowodowane wielogodzinną pracą przy komputerze i nadmiernym uciskiem kanału nadgarstka. Zastosowanie specjalistycznej ortezy podczas zespołu kanału nadgarstka, pozwoli odciążyć uciśnięty nerw i zredukować męczące i bolesne uczucie drętwienia.

Urazy kończyn górnych

 

Urazy kręgosłupa

W obecnych czasach wielogodzinne siedzenie dotyczy większości z nas. W takiej pozycji przebywamy w pracy, w samochodzie i w szkole. Nie od dziś wiadomo, że pozycja siedząca nie jest dla człowieka korzystna, a obciążenie kręgosłupa w jej trakcie jest o 40-90% większe niż podczas stania! Dlatego, już najmłodsi pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe pleców i trafiają do lekarzy i fizjoterapeutów z zaawansowanymi wadami postawy. Dyskopatie, skoliozy i rwy kulszowe to tylko kilka z wielu poważnych problemów z jakimi muszą zmierzyć się obecne społeczeństwa. Kręgosłup to rdzeń naszej postawy, dlatego tak ważna jest profilaktyka i dbanie o jego prawidłowe ukształtowanie w pozycji siedzącej. Wystarczy już kilkugodzinne stosowanie profesjonalnych prostotrzymaczy podczas siedzenia i odciążających ortez lędźwiowo-krzyżowych w trakcie wszelkich prac domowych i fizycznych, aby zapewnić swojemu kręgosłupowi zdrowie, a sobie radość i wysoką jakość życia.

Urazy kręgosłupa

 

Urazy i kontuzje powszechne również wśród dzieci i młodzieży

Niestety, urazy i kontuzje nie są tylko problemem osób dorosłych. Coraz częściej, do lekarzy i fizjoterapeutów trafiają młodzi pacjenci, którzy podczas treningu sportowego czy podwórkowego kopania piłki, doznali skręcenia kolana czy kostki. Stosowanie tradycyjnego gipsu u dzieci jest dla nich niewygodne i powoduje duży dyskomfort. Dlatego, lekarze wraz z rodzicami coraz częściej sięgają po profesjonalne ortezy pediatryczne. Wykonane są one z najwyższej jakości kolorowych materiałów, pozwalających skórze swobodnie oddychać, a ich małe rozmiary zapewniają doskonałą stabilizację.

 

Profesjonalny sprzęt ortopedyczny

Nie każda, z pozoru podobna opaska nadgarstka czy kolana, spełnia takie same funkcje. Stosowanie niesprawdzonych produktów może nie spełniać oczekiwań klienta, a nawet powodować poważne komplikacje. Profesjonalne ortezy ortopedyczne REH4MAT, oferowane w sklepach medycznych, to zarejestrowane wyroby medyczne klasy I,
których bezpieczeństwo i działanie zostały odpowiednio sprawdzone i udokumentowane. Produkty firmy REH4MAT zostały docenione przez pacjentów oraz ekspertów i zyskały miano Sprzętu Medycznego 2014!

SPRZĘT MEDYCZNY 2014

Wieloletnie przeciążanie stawów, ich urazy i kontuzje drastycznie zmniejszają jakość życia pacjentów i często kończą się poważnymi zabiegami operacyjnymi.

Dlatego, tak ważna jest profilaktyka i odpowiednie dbanie o dobrą kondycję swojego ciała.

Nie czekaj!
Już dziś udaj się do pobliskiego sklepu medycznego i zapytaj o profesjonalne ortezy ortopedyczne REH4MAT, które pozwolą zabezpieczyć Twoje stawy, zmniejszyć dotychczasowe dolegliwości bólowe i cieszyć się życiem każdego dnia!

 

Sylwia Seweryn
fizjoterapeutka
członek AAOP

 

#orteza
#ortezakolana
#ortezakostki
#ortezanadgarstka
#skolioza
#cieśńnadgarstka
#kołnierz
#ortezakręgosłupa
#gorset
#sznurówka
#urazkolana
#urazkostki
#skręceniekostki
#ACL
#więzadła

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...