Rowerem po zdrowie!

Rowerem po zdrowie!

Każdy z nas zna to uczucie – wiatr we włosach, wolność i kierownica w dłoniach. Rower-przyjaciel od najmłodszych lat! Decydując się na ten środek transportu wybierasz swój tryb życia, stawiasz na ekologiczne środowisko. Ale czy wiesz jakie korzyści czerpiesz dla siebie?

Wybierając rower możesz w pełni cieszyć się z przejażdżki, spalając przy tym kalorie i poprawiając swój metabolizm. Nawet półgodzinne pedałowanie pozwala spalić do 500 kcal i zredukować poziom „złego” cholesterolu w organizmie. Zmęczenie? To nie dla Ciebie! Jeśli jesteś z rowerem za pan brat będziesz czuł się wyluzowany i poprawisz swoją odporność. Poza tym rower to złoty środek na ochronę serca i nadciśnienie. Im częściej jeździsz, tym mniej męczy się serce. Zauważ, Twoje tętno nie jest tak szybkie, jak na początku twojej przygody z rowerem i nie dopada cię zadyszka!

Rowerem po zdrowie!

Chcesz mieć pięknie wyrzeźbione nogi? Bierz swój jednoślad i jedź! Najmocniej pracują tu bowiem mięsnie łydki, ale pośladki i uda również nie pozostają w tyle. Rower to znakomity sposób, żeby wzmocnić stawy, a także mięśnie pleców, które podtrzymują dolny, lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Nieodłącznym elementem kolarstwa są kontuzje. Przynajmniej raz w życiu każdy kolarz doświadczył tego przykrego wydarzenia. Gdy dopadnie nas kontuzja jest już za późno robić cokolwiek. Możemy jedynie zmniejszyć jej dolegliwość lub stosując odpowiednią regenerację w szybszym czasie się z nią pożegnać.

Boczne przyparcie rzepki jest dysfunkcją wynikającą z zwiększonego nacisku rzepki na kłykieć boczny kości udowej, w konsekwencji do nadmiernego bocznego przesunięcia rzepki w trakcie ruchów kolana. Niewłaściwy toru ruchu rzepki prowadzi do patologii w stawie rzepkowo – udowym i zaburza jego prawidłowe funkcjonowanie. Boczne przyparcie rzepki w połączeniu z nadmierną aktywnością fizyczną (sportowcy) i powtarzającym się mechanizmem wyprostnym kolana doprowadza do dolegliwości bólowych. Aby temu zapobiec warto zastosować ortezę rzepki AM-OSK-Z z dodatkowymi pasami zabezpieczającymi przed jej zwichnięciem.

AM-OSK-Z

Orteza stawu kolanowego AM-OSK-Z ze stabilizacją rzepki została wykonana z innowacyjnego, mocno kompresyjnego i przyjaznego dla skóry surowca CottonPren. Surowiec ten składa się z mięsistej, komfortowej pianki neoprenowej, z laminowanej zewnętrznie z poliestrową dzianiną okładkową, wewnętrznie zaś z bawełnianą elastyczną dzianiną frotte. Dla poprawy komfortu użytkowania wyrobu i lepszego odprowadzania przez niego potu, frota została wykończona w specjalistyczny sposób, gwarantujący pełną realizację tych funkcji.

Do zwichnięcia rzepki dochodzi wskutek osłabionego aparatu więzadłowego, którym towarzyszy krwiak. Rzepka zazwyczaj przesuwa się dobocznie. AS-KX-04 to bardzo wygodna do stosowania, krótka orteza stawu kolanowego zapobiegająca zwichnięciu rzepki. Orteza została wykonana z unikatowych surowców gwarantujących właściwe działanie wyrobu oraz doskonałe odprowadzanie potu. Zapewnia duży komfort użytkowania. Wsparcie rzepki realizowane jest przez miekką pelotę boczną wyposażoną w dwie niezależne taśmy obwodowe do montażu nad i pod kolanem. Dodatkowo elementem stabilizującym jest regulowana pelota silikonowa precyzyjnie ustawiająca i blokująca rzepkę.

AS-KX-04

Podczas zginania i wyprostu stawu kolanowego pasy obwodowe wspólnie z pelotą silikonową właściwie ustawiają rzepkę zmniejszając ból kolana. Przednia część ortezy została wykonana z perforowanego, elastycznego surowca ActivPren, oddziaływającego kompresyjnie na staw kolanowy i doskonale dopasowującego się do niego.

Czy wiesz ze ITBS – zapalenie pasma biodrowo- piszczelowego dotyka również rowerzystów? Objawia się ostrym bólem w okolicy bocznej kolana, ok. 3 cm nad linią stawu i ból ten może promieniować aż do goleni. Najdotkliwiej odczuwalny w momencie zgięcia kolana pod kątem 20-30 stopni. Ból pojawia się podczas uprawiania aktywności sportowej i chwilowo ustępuje podczas całkowitego wyprostu kończyny. Kontuzja ta często zwana jest „syndromem kolana biegacza”, ale przypadłość ta dotyka także kolarzy. Co zrobić, żeby nie bolało? Zastosuj ortezę OKD-17!

OKD-17

Opaska OKD-17 działa w bardzo prosty sposób – odciąża bolący przyczep pasma biodrowo-piszczelowego na piszczeli i dzięki temu zmniejsza stan zapalny. Dynamiczna orteza uda z systemem mikromasażu OKD-17 to anatomicznie ukształtowana, uniwersalna opaska z funkcją samoszczepną, wyposażona w pelotę nadkolanową i mechanizm dynamiczny. Dodatkowym atutem ortezy OKD-17 jest silikonowy system mikromasażu, który oddziałuje na chore miejsce podczas każdego ruchu oraz poprawia stabilizację ortezy na kończynie.

Przeciążenie ścięgna więzadła rzepki, to tendinopatia (ang. patellar tendinopathy), czyli specyficzna choroba ścięgna, spowodowana sumującymi się mikrourazami z przeciążenia więzadła rzepki. Ścięgno rzepki rozciąga się pomiędzy dolnym końcem rzepki a piszczelą. W okolicy tuż poniżej rzepki występują mikroskopijne rozdarcia i uszkodzenia w ścięgnie. Leczenie przeciążenia ścięgna więzadła rzepki bazuje na postępowaniu zachowawczym, czyli odciążeniu obciążonego więzadła i ćwiczeniach. To wymaga działania na wielu płaszczyznach, głównie rehabilitacyjnej i farmakologicznej, gdyż zabiegi chirurgiczne, w zestawieniu z postępowaniem zachowawczym, nie dają lepszych rezultatów. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza dynamiczna orteza podrzepkowa z systemem mikromasażu AS-P/RZ.

AS-P/RZ

Jest to anatomicznie ukształtowana, uniwersalna opaska z funkcją samoszczepną, wyposażona w pelotę podrzepkową i mechanizm dynamiczny. Pelota stabilizuje i odciąża przyczepy ścięgna więzadła rzepki, a mechanizm dynamiczny odpowiada za właściwy poziom kompresji. Tym samym, redukuje ból i odciąża staw rzepkowo-udowy. Dodatkowym atutem ortezy AS-P/RZ jest silikonowy system mikromasażu, który oddziałuje na chore miejsce podczas każdego ruchu oraz poprawia stabilizację ortezy na kończynie.

Idealnym rozwiązaniem na zapalenie przyczepu więzadła rzepki będzie również orteza EB-P/RZ! Orteza podrzepkowa została wykonana z najlepszych materiałów. Odciąża ona przyczep końcowy mięśnia czworogłowego uda, niwelując tym samym jego wzmożone napięcie. Dzięki temu, stabilizuje i odciąża rzepkę, zapobiegając bólom w stawie rzepkowo-udowym oraz jej degeneracji.

EB-P/RZ

Do ortezy zamontowano pelotę silikonową o anatomicznym kształcie, która doskonale obejmuje więzadło rzepki, a jej półsztywna konstrukcja zapewnia prawidłowe odciążenie. Zastosowany anatomiczny kształt peloty zapobiega również zsuwaniu się ortezy w trakcie wysiłku fizycznego. Dodatkowo zainstalowano taśmę obwodową zakończoną plastikową klamerką, pozwalającą na mocne i trwałe zamontowanie wyrobu na kończynie.

Dzięki wyprawom rowerowym wzmacniamy swój organizm, czujemy się lepiej, rzeźbimy swoje ciało. Jazda jednośladem ma wiele zalet i ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Długi majowy weekend coraz bliżej, warto więc wybrać się na rower!

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...