Sport is life

Sport is life

Duża dostępność dobrze wyposażonych siłowni oraz popularny trend promujący zdrowy tryb życia, sprawia że coraz więcej osób decyduje się na aktywne uprawianie sportu. Zarówno początkującym jaki i bardziej doświadczonym sportowcom zdarzają się kontuzje. Przy takich dyscyplinach jak Tenis czy Squash, dużemu obciążeniu ulega łydka i tutaj właśnie występują dolegliwości bólowe. Szybką ulgę przyniesie zastosowanie ortezy podudzia z taśmami elastycznymi i systemem mikro-masażu. Takim produktem jest orteza AS-PU-02, jest to anatomicznie ukształtowana orteza podudzia wyposażona w potrójny system taśm kompresyjnych wyposażonych w silikonowy system mikro-masażu. Taśmy kompresyjne można indywidualnie regulować dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu kompresji w różnych częściach kończyny. Ponadto, orteza została wyposażona w specjalną strefę odciążającą, która chroni i odciąża najbardziej narażone na uszkodzenia rejony łydki.

AS-PU-02

AS-PU-02

 

Sporty wymagające nagłego przyspieszenia czyli sprint, biegi przez płotki, piłka nożna czy hokej na trawie są mocno obciążające dla górnej części nogi. Często dochodzi do naderwania mięśni kulszowo-goleniowych, ograniczenia rozciągliwości mięśni czy bolesności dotykowej. Konieczne jest wówczas leczenie zachowawcze, a najlepszym narzędziem do tego przeznaczonym jest aktywna orteza uda z taśmami elastycznymi i systemem mikro-masażu AS-U-02. Stosując tą ortezę samodzielnie można decydować, która część uda wymaga wsparcia – silikonowe peloty z funkcją mikro-masażu zmniejszają dolegliwości bólowe mięśni jak i ścięgien. Taśmy kompresyjne w wyrobie można regulować indywidualnie wg potrzeb. Lżejszą wersją ortezy uda jest Okd-26, jej podstawowym celem jest zabezpieczenie mięśni uda przed urazem. Stała kompresja rozgrzewa mięśnie, przyspieszając gojenie istniejących już urazów i utrzymując ich stałą temperaturę.

 

Kontuzje stawu kolanowego często występuje podczas uprawiania sportów wymagających dużo obrotów i skrętów np.: koszykówka, piłka nożna, narciarstwo.

Najczęstszym występującym urazem jest zjawisko tzw. „bez powrotu” zwane też no return, które obejmuje koślawość stawu kolanowego z jednoczesną rotacją kości udowej i podudzia w przeciwnych kierunkach. Uszkodzenie ACL występuje zwykle w połączeniu z uszkodzeniem MCL, łąkotki lub chrząstki stawowej. Aby uniknąć urazu, warto podczas ćwiczeń zabezpieczyć kolano profesjonalną ortezą sportową jaką jest OKD-15. Jeżeli dochodzi do zaburzeń pracy rzepki i nie pracuje ona w prawidłowej osi góra-dół, powoduje to ból pojawiający się w trakcie zginania i prostowania kolana – dolegliwości takie zwane są potocznie kolanem kinomaniaka. Należy zastosować zabezpieczającą ortezę, do wyboru mamy tutaj 2 modele, które doskonale zabezpieczą kontuzjowany staw OKD-25 lub OKD-12.OKD-12

AM-SP-01

Wielu mężczyzn uprawiających boks doznaje kontuzji palców. Najczęściej dzieje się tak przy uderzeniu zamkniętą pięścią o twardą powierzchnię. Skutkiem takiego uderzenia są złamania kości śródręcza. Złamanie powoduje ból, obrzęk, zasinienia oraz zniekształcenie uszkodzonego palca lub palców. Konieczne jest unieruchomienie uszkodzonej kości oraz stawów współpracujących. Warto wybrać ortezę, która nie tylko spełni swoją funkcję ale również będzie lekka i wodoodporna – wszystkie te cechy łączy w sobie szynowa orteza ręki AM-SP-01.

AM-SP-01

Sport is life

Mężczyźni nie boją się ciężkich, wymagających dyscyplin sportowych. Często na treningach dają z siebie maksimum możliwości, akcesoria których używają muszą spełniać najwyższe wymagania. Linia produktów 4Sport powstała aby sprostać tym wymaganiom. Nasze produkty są solidne i trwałe – dlatego tak chętnie wybierane przez profesjonalnych sportowców.

Similar Posts
Czas biegacza
Czas biegacza
Bieganie jest dość popularnym sportem w Polsce, jednak ciągle spora cześć osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele korzyści niesie...
Łączy nas piłka!
Łączy nas piłka!

Skręcenie kostki u piłkarza – co zrobić?

Sport to zdrowie, jednak ruch to nie tylko korzyści, ale...

REH4MAT wśród Mistrzów Futbolu!
REH4MAT wśród Mistrzów Futbolu!
Ortezom REH4MAT zaufał sam LECH POZNAŃ, który powierzył w nasze ręce ochronę swoich zawodników! Teraz czas na...