Szerokiej drogi!

Szerokiej drogi!

Gdy jedziesz motocyklem, czujesz bezgraniczną wolność, radość i szczęście. Niestety motocykle wiążą się też z przykrymi urazami i według wielu są po prostu niebezpieczne. Ale tak naprawdę, jeśli będziemy się stosowali do kilku podstawowych zasad, motocykl nie zrobi nam krzywdy.

Główna zasada na motorze – brawura nigdy nie jest dobrym doradcą. Schowaj ambicję w trasie w kieszeń. Zawsze należy pamiętać o kulturze na drodze – patrzeć w lusterka i zachowywać bezpieczeństwo. Lecz nie tylko bezpieczna technika jady jest ważna. Najistotniejszym elementem jazdy motocyklem jest odpowiednie przygotowanie. Niezbędnym wyposażeniem każdego motocyklisty jest kask. Miłośnicy jednośladów powinni zainwestować również we właściwy ubiór. Odzież musi być wykonana z wytrzymałych materiałów odpornych na tarcia i zadrapania, nie pozostań obojętny swojemu zdrowiu! Chroń się przed urazami i schorzeniami wynikającymi z jazdy, zadbaj nie tylko o swój motocykl, ale też o siebie i ciesz się z jazdy cały sezon!

Chcesz bezpiecznie pokonywać kilometry i nie martwić się o swoje zdrowie, nawet jeśli pogoda jest kapryśna? Orteza ENDURO1 stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz chroni nerki użytkownika podczas jazdy motocyklem.

ENDURO1

Orteza zmniejsza występujące dolegliwości bólowe, zapobiega ich występowaniu oraz poprawia sprawność ruchową pacjenta. Chroniąc plecy, nie narażasz się na ich „przewianie”, a co za tym idzie, chronisz przed stanem zapalnym.

ENDURO1

W taki sam sposób możesz zabezpieczyć się stosując ortezę ENDURO 2! Wyrób został wykonany według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki temu lepiej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

ENDURO 2

Orteza została wykonana z grubego neoprenu obustronnie pokrytego dzianina okładkową. Cechą tego surowca jest to, że posiada dużą funkcję ocieplającą, oraz to że jest do surowiec bardzo elastyczny i dzięki temu doskonale układa się do ciała. W tylnej części ortezy zamontowano element odblaskowy, który wystając spod kurtki motocyklowej zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

Zapięcia wykonano w nowy asymetryczny sposób. Rozwiązanie to pozwala na lepsze dopasowanie wyrobów do ciała w zakresie jednego rozmiaru. Zastosowano również specjalne szerokie zapięcie wyposażone w system Grip & Open. System ten charakteryzuje się tym, że w łatwy sposób można założyć i zdjąć ortezę.

Jak wiadomo, jazda na motocyklu niesie wiele niebezpieczeństw. Chcesz chronić swoje kolana przed urazami? Do urazu stawu kolanowego dochodzi na skutek wielu działających nań sił kontaktowych oraz nie kontaktowych. Koślawienie bądź szpotawienie kolana, które prowadzą do uszkodzenia więzadła ACL, następują na skutek kontaktu siły zewnętrznej z kolanem, np. poprzez uderzenie w bok kolana. Orteza ATOM/2RA stawia opór siłom działającym na koślawe lub szpotawe kolano, a także niweluje negatywny efekt przedniej translacji piszczeli (efekt szuflady). W ortezie zamontowano dwa co 20 stopni.

ATOM/2RA

System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego:

1-punkt przyłożony jest na przedniej stronie uda poprzez mocną aluminiową ramę.

2-punkt znajduje się na tylnej stronie łydki i oddziałuje na kończynę poprzez ramę.

3-punkt to taśma nadkolanowa zamocowana na tylnej stronie uda.

4-punkt to taśma mocująca na przedniej stronie podudzia, która wytwarza tzw. wstępne obciążenie (preload) na guzowatość kości piszczelowej (tuberositas tibiae) przesuwając kość piszczelową nieco do tyłu, co w efekcie daję zmniejszenie napięcia ACL.

Ortezy z Systemem 4P stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

ATOM/2RA

Zwykłe ochraniacze chronią tylko od mechanicznych uszkodzeń kolana spowodowanych uderzeniem o ziemię, drzewo, czy też ulicę. Orteza stabilizuje staw kolanowy, zapobiega przed skręceniem, zwichnięciem, zerwaniem więzadeł, uszkodzeniem łąkotek i różnych innych elementów kolana, ale oczywiście również chroni od stłuczenia na skutek kontaktu z podłożem! Orteza z zegarem zapobiega wygięciu się nogi w nieodpowiednią stronę, a odpowiednia wyściółka sprawia, że czujesz się wygodnie. Wyraź siebie! Orteza ATOM /2RA jest dostępna w wielu indywidualnych wzorach do wyboru!

Zawsze wybieraj zdrowie i bezpieczeństwo! Dzięki zastosowaniu ortez do jazdy motocyklem zyskujesz amortyzację chronionej kończyny, jej stabilizację, zmniejszenie ryzyka złamania podczas upadku, a także komfort podczas jazdy. Szerokiej drogi!

 

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...