Tenis dobry na wszystko!

Tenis dobry na wszystko!

Chwytaj więc rakietę, bierz piłeczki i ruszaj na kort! Tenis ziemny jest uprawiany przez miliony ludzi na całym świecie, a z roku na rok liczba osób stale rośnie. Dlaczego? Co sprawia, że ta dziedzina sportu stała się fenomenem?

Chociaż piłka nożna ma wielu zwolenników, pływanie, koszykówka i siatkówka są równie popularne, to jednak tenis przoduje wśród najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych. Naukę gry można rozpocząć już od najmłodszych lat. Tenis wzmacnia koordynację ruchową, pomaga na rozwój intelektualny oraz w nauce zdrowej rywalizacji. Wokół szkół, blisko parków i boisk powstaje coraz więcej profesjonalnych miejsc, gdzie można spróbować swoich sił, lub doskonalić się w grze.

AM-SX-03 jest wyrobem wyposażonym w anatomicznie ukształtowane łuski z tworzywa sztucznego o odpowiedniej sztywności. Stabilizator wykonano w jasno-szarym kolorze doskonale komponującym się z eleganckimi strojami do tenisa. Zapewnia połączenie równowagi z ochroną i wsparciem oraz nie ogranicza funkcjonalności stawu skokowego. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem gry w tenisa, czy zawodowym graczem, zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo na korcie!

Tenis i squash kojarzone do niedawna ze sportem elitarnym, dziś przechodzą rozkwit w naszym kraju. Są to dyscypliny dla osób w każdym wieku, a uczyć się możemy od najlepszych rodzimych zawodników osiągających sukcesy na arenie światowej. Jeśli chcesz opóźnić efekt starzenia się, utrzymać świetną kondycję – koniecznie wybierz się na kort!

Czy wiesz, że już po kilku minutach z rakietą, zmniejszasz poziom cukru w organizmie, ryzyko zachorowania na serce, a zwiększasz wydolność płuc i całego organizmu? Aby jednak tak się stało, warto zaopatrzyć się przed pójściem na trening w odpowiednie buty, strój i sprzęt oraz zabezpieczyć się przed urazami, stosując dobrze dobraną w tym celu ortezę.

Tenis

Dolegliwość zwana potocznie łokciem tenisisty powstaje w wyniku zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej jako rezultat przeciążenia prostowników i supinatorów przedramienia i nadgarstka. Schorzenie ma swoją nazwę od tenisa, ponieważ najmocniej uaktywnia się w ruchu backhandu. Osoby grające w squasha również doświadczają tej dolegliwości. Doskonałym rozwiązaniem na zapobieganie i leczenie entezopatii w obrębie łokcia jest nasza anatomiczna orteza AS-L-01. Ponadto, orteza łokcia AS-L-01 posiada specjalną silikonową pelotę z wypustkami, która dostarcza mikromasażu ścięgnom i redukuje dolegliwości bólowe.

AS-L-01

Orteza AS-L-01:

  • dostarcza kompresji w miejscu stanu zapalnego

  • zmniejsza dolegliwości bólowe

  • jest komfortowa i łatwa w obsłudze

  • pozwala na kontynuację aktywności fizycznej

Orteza stawu łokciowego AS-L-01 została wykonana z innowacyjnego, mocno kompresyjnego i przyjaznego dla skóry surowca CottonPren. Surowiec ten składa się z mięsistej, komfortowej pianki neoprenowej, z laminowanej zewnętrznie z poliestrową dzianiną okładkową, wewnętrznie zaś z bawełnianą elastyczną dzianiną frotte. Dla poprawy komfortu użytkowania wyrobu i lepszego odprowadzania przez niego potu, frotte została wykończona w specjalistyczny sposób, gwarantujący pełną realizację tych funkcji.

Oprócz leczenia farmakologicznego i zabiegów fizykalnych, najbardziej sprawdzoną formą terapii jest opaska na łokieć tenisisty i golfisty typu AM-SL-01/CCA. Opaska, zakładana w odpowiednim miejscu przedramienia, odciąża przyczep końcowy mięśni, powodując ich rozluźnienie i zmniejszając dolegliwości bólowe.

AM-SL-01/CCA

Innowacyjna konstrukcja ortezy AM-SL-01/CCA pozwala pelocie silikonowej umieszczonej w opasce koncentrować ucisk na mięśniach i ścięgnach zajętych przez schorzenie łokcia tenisisty lub golfisty. Nacisk jest skierowany na przyczepy proksymalne prostowników i zginaczy mięśni przedramienia i ręki. Zmniejsza się ryzyko ich przeciążenia lub naderwania, a w przypadku wystąpienia dolegliwości używanie wyrobu ułatwia i przyspiesza ich gojenie. Wewnętrzna poduszeczka posiada silikonowe wypustki wykonujące mikromasaż podczas noszenia ortezy, a zegar systemu CCA ułatwia regulację siły jej docisku.

AM-SL-01/CCA

 

Czujesz się zestresowany i zmęczony? Oprócz sportowej rywalizacji i możliwości zwycięstw, tenis zapewnia relaks i odprężenie. Nie zapomnij zabrać ze sobą ochrony na łokieć, aby w pełni cieszyć się z aktywnego odpoczynku i nie nabawić się kontuzji.

AM-LX-02

Innowacyjna konstrukcja ortezy AM-LX-02 pozwala pelotom silikonowym umieszczonej w opasce koncentrować ucisk na mięśniach i ścięgnach zajętych przez schorzenie łokcia tenisisty. Badania kliniczne wykazały, że ponad 80% pacjentów noszących nasz wyrób odczuwa wyraźną poprawę. Peloty uciskowe powodują, że nacisk jest skierowany na przyczepy proksymalne prostowników i zginaczy mięśni przedramienia i ręki. Zmniejszają ryzyko ich przeciążenia lub naderwania, a w przypadku wystąpienia dolegliwości ułatwiają i przyspieszają gojenie. Wykonana jest z surowca Actic Space, którego specyfika polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Wewnątrz surowca pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz obierając z jej powierzchni pojawiające się tam krople potu.

Moda na zgrabną sylwetkę i zdrowy tryb życia, a przy okazji świetna zabawa na korcie przyciąga coraz więcej kobiet. Zapewne wiedzą też o tym, że podczas godzinnego meczu spalamy od 500 do 700 kalorii! Idealna dla tenisistek będzie orteza AM-SL. Poduszeczka uciskowa w ortezie powoduje, że nacisk jest skierowany na przyczepy proksymalne prostowników i zginaczy mięśni przedramienia i ręki. Zmniejsza ryzyko ich przeciążenia lub naderwania, a w przypadku wystąpienia dolegliwości ułatwia i przyspiesza gojenie. Można ją stosować profilaktycznie i leczniczo.

AM-SL

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem gry w tenisa, czy zawodowym graczem, zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo na korcie!

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...