Wszystkie dzieci nasze są!

Wszystkie dzieci nasze są!

Każde dziecko uwielbia zabawy i szaleństwa na świeżym powietrzu. Place zabaw, rodzinne wycieczki czy wypady rowerowe to ulubione atrakcje dla malucha. Zabawom często towarzyszą jednak urazy, co zwłaszcza dla młodszych dzieci jest szczególnie nieprzyjemne. Twoje dziecko jest narażone na przeciążenia również podczas uprawiania sportu, a nawet w domu oraz w szkole. Niektóre maluchy rodzą się z deformacjami lub nabywają ich we wczesnym dzieciństwie. Możemy im pomóc!

Czy wiesz, że dzieci są bardziej podatne na kontuzje niż dorośli? Dzieje się tak dlatego, że dziecko ma odmienną budowę anatomiczną, właściwości biologiczno-mechaniczne oraz fizjologiczne układu kostno-stawowego. Jednymi słowy- są małe i kruche. U dzieci występują różnice w szczególności w przypadku złamań, ich następstw, sposobu leczenia, powikłań, a także samego przebiegu gojenia.

Tydzień dziecka

Jak poradzić sobie z dziecięcą kontuzją, kiedy na przykład Twoja pociecha przewróciła się na hulajnodze i boli ją kostka? Do uszkodzenia więzadeł stawu skokowego dochodzi podczas skręcenia kostki i są one najczęstszymi więzadłami w naszym ciele narażonymi na tego typu uszkodzenia. Gdy dziecko na skutek upadku, uderzenia bądź po prostu nieprawidłowego ułożenia stopy na podłożu, przekroczy zakres fizjologicznej ruchomości stawu skokowego, mamy do czynienia ze skręceniem. Wówczas, dochodzi do nadmiernego naciągnięcia i niejednokrotnie naderwania bądź całkowitego zerwania tkanej miękkich stawu tj. więzadła i torebka stawowa.

AM-OSS-03

Dziecko odczuwa ogromny ból, kostka puchnie, a położenie stopy i próba jej obciążenia graniczy z cudem. W takim wypadku nie ma na co czekać i koniecznie należy unieruchomić staw skokowy. Lekarz może zlecić tradycyjny ciężki opatrunek gipsowy lub przepisać lekką, anatomicznie wyprofilowaną dziecięcą ortezę kostki AM-OSS-03. Wygodny system sznurowania wyposażony w haczyki obuwnicze zapewnia szybki sposób zapinania i doskonałą kompresję. Orteza doskonale stabilizuje staw skokowy, dlatego idealnie sprawdza się jako unieruchomienie kostki w okresie pourazowym, pooperacyjnym, a także profilaktycznie w celu zapobiegania urazom.

AM-OSS-03

W ortezie zastosowano boczne usztywnienie, wykonane z tworzywa sztucznego, które dopasowuje się do kształtów kończyny i w doskonały sposób stabilizuje staw. Dodatkowo, orteza AM-OSS-03 została wyposażona w ósemkowe pasy krzyżowe, które zapewniają stabilizację stawu skokowego we wszystkich możliwych płaszczyznach.

Zwichnięcia stawu łokciowego to najczęstsze zwichnięcia występujące w obrębie kończyny górnej, bo stanowią aż 25% wszystkich tego typu urazów. Czasem towarzyszą im z łamania kości przedramienia. Do zwichnięcia łokcia zazwyczaj dochodzi na skutek wystąpienia mechanizmu pośredniego takiego jak upadek na wystosowaną kończynę. Wówczas kość łokciowa przemieszcza się, najczęściej do tyłu, względem kości ramienia. Leczenie zwichnięcia łokcia polega na nastawieniu kończyny i unieruchomieniu jej w zgięciu w stawie łokciowym do 90 stopni w opatrunku gipsowym. U dzieci gips utrzymuje się 2 tygodnie, a następnie ręka poddawana jest rehabilitacji. Zarówno w trakcie noszenia opatrunku gipsowego jak i w okresie rehabilitacyjnym niezbędne jest stosowanie profesjonalnego temblaka dziecięcego AM-SOB-03.

AM-SOB-03

Temblak AM-SOB-03 posiada pas barkowy, który zapewnia optymalne utrzymanie kończyny w pozycji funkcjonalnej i nie obciąża kręgów szyjnych, w odróżnieniu od tradycyjnych opatrunków. Temblak posiada również innowacyjną konstrukcję, w której specjalny pas tułowia otacza tułów zapewnia prawidłowe przyleganie kończyny do tułowia. Takie rozwiązanie ustawia kość łokciową, ramienną i bark w pozycji neutralnej i zapobiega możliwości odwiedzenia kończyny. Dzięki temu, orteza zapewnia komfortowe warunki dla prawidłowego leczenia urazów w obrębie łokcia, ramienia i barku.

AM-SOB-03

Uchwyt kciuka, zastosowany w temblaku, stanowi dodatkowy punkt stabilizujący kończynę. Pozwala na wygodne ułożenie dłoni dziecka i uniemożliwia jej przesuwaniu się do przodu. Ponadto, takie ułożenie dłoni zapobiega jej opadaniu i zapewnia przyjęcie neutralnej pozycji stawu nadgarstka.

Czy wiesz, że problem deformacji czaszki dotyka 1 na 3 niemowląt? Poduszka ortopedyczna dla niemowląt HEADPRO PA-VM-09 pozwoli doskonale zabezpieczyć główkę Twojego dziecka przed jej spłaszczeniem! Poduszka jest profesjonalnym wyrobem medycznym I klasy, a jej specjalny kształt zabezpieczy główkę Twojego dziecka już od 1 dnia życia. Syndrom płaskiej głowy u niemowląt może być zaobserwowany już w dniu urodzin bądź rozwijać się stopniowo w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia. Przyczynami spłaszczenia głowy dziecka mogą być czynniki mechaniczne, które oddziałują na głowę już w łonie matki lub w ciągu wczesnego życia noworodka.

HEADPRO PA-VM-09

Badania jednoznacznie wskazują, że stosowanie specjalistycznego poduszki dla niemowląt PA-VM-09 znacząco zmniejsza poziom CVAI (Asymetrii Sklepienia Czaszki)! Specjalny kształt poduszki pozwala na redukcję sił nacisku, działających na główkę dziecka, do minimum oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia zniekształceń w obrębie czaszki.

CVAI

Poduszkę możesz stosować wszędzie: w łóżeczku, w wózku podczas spacerów czy na macie edukacyjnej – wszędzie tam gdzie dziecko przebywa w pozycji leżenia na plecach na twardej powierzchni materaca czy wózka. Poduszka dostosowuje się do każdego kształtu główki Twojego dziecka, więc nie ma potrzeby dodatkowego jej przekręcania i układania.

Wypoczęte dziecko, to szczęśliwe dziecko – zadbaj, aby przed pójściem do szkoły było wyspane! Poduszka dziecięca PA-VM-05 została zaprojektowana i wykonana jako anatomicznie wyprofilowana bryła 3D z pianki termoelastycznej posiadającej funkcję pamięci kształtu. Poduszki z pianki termoelastycznej MEMO cechują się tym, że mogą dokładnie dopasować się do ciała. Pianka termoelastyczna jest pianką z pamięcią, to znaczy, że pamięta kształt jeszcze kilka chwil potem, jak dziecko nie wywiera już nacisku na poduszkę. Poduszka została wyposażona w bawełnianą podszewkę którą łatwo można zdjąć z wyrobu w celu wyprania.

PA-VM-05

Dziecięca poduszka anatomiczna VISmemo działa w dwóch krokach:

  • w pierwszym kroku – dopasowuje się do nacisku, jaki głowa pacjenta na nią wywiera, i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych poduszek jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem,

  • w drugim kroku – który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, poduszka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu głowy z poduszką, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych punktach, gdzie nacisk ciała na poduszkę jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja poduszki powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

Codzienne używanie poduszki gwarantuje prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa w czasie snu.

VISmemo

Ze względu na małe gabaryty i dużą ruchliwość dzieci są jednymi z najbardziej wymagających pacjentów. Wszystkie nasze ortezy pediatryczne zostały skrojone w taki sposób, aby doskonale zabezpieczyć i odciążyć małe stawy Twojego dziecka. Zarówno stabilizatory jak i poduszki ortopedyczne wykonane są z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Similar Posts
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
24 czerwca – Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Osteoporoza = cichy złodziej kości   CO TO JEST? Osteoporoza to choroba szkieletu wynikająca ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości, co...