ZADBAJ WŁAŚCIWIE O KOLANO SWOJEGO DZIECKA!

ZADBAJ WŁAŚCIWIE O KOLANO SWOJEGO DZIECKA!

Nasze dziecięce ortezy to doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności unieruchomienia stawu kolanowego i zapewnienia stabilizacji bocznej. W swojej ofercie posiadamy 3 modele ortez przeznaczonych dla najmłodszych pacjentów, które są idealną alternatywą dla tradycyjnego gipsu. Sprawdzą się doskonale w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, uszkodzeniu łąkotki czy też skręceniu stawu kolanowego.

JAK ROZPOZNAĆ USZKODZENIE KOLANA U DZIECKA?

SKRĘCENIE KOLANA

Skręcenie stawu kolanowego zazwyczaj powstaje na skutek działania mechanizmu pośredniego. Systematyczna aktywność fizyczna dziecka z niewykształconym wzorcem ruchowym i wciąż rozwijającym się kośćcem, powoduje powstawanie licznych zespołów przeciążeniowych u dzieci.

Skręcenie kolana możemy podzielić na 3 kategorie: niewielkie, umiarkowane i ciężkie. Poważniejszemu skręceniu mogą towarzyszyć uszkodzenia łąkotek, więzadeł czy torebki stawowej. Natomiast, skręcenie kolana w niewielkim stopniu może zostać nawet niezauważone przez dziecka. Dlatego, opiekunowie po każdym poważniejszym zdarzeniu, powinni wnikliwie obserwować swoje pociechy w celu znalezienia ewentualnych objawów skręcenia. W razie jakichkolwiek obaw należy wybrać się do specjalisty, ponieważ nieleczone skręcenie stawu może skutkować poważnymi konsekwencjami w późniejszym życiu.

USZKODZENIE ŁĄKOTKI

Do uszkodzenia łąkotki dochodzi na skutek działania mechanizmów pośrednich jak i bezpośrednich. Obejmują one zazwyczaj młodych sportowców i częściej dotyczą uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej. Uraz łąkotki zazwyczaj idzie w parze z uszkodzeniem więzadeł i chrząstki stawowej.

Po urazie łąkotki dziecko odczuwa ból i uczucie przeskakiwania w stawie. Kolano staje się spuchnięte i „zablokowane”, co powoduje ograniczenie jego ruchomości do minimum. Leczenie łąkotki w większości przypadków polega na wykonaniu artroskopii kolana, podczas którego lekarz dokonuje zszycia lub usunięcia łąkotki. Zarówno w okresie przed jak i pooperacyjnym kluczowe jest stabilizacja chorego stawu kolanowego w specjalnie stworzonej do tego dziecięcej ortezie kolana AM-OSK-Z/S-A, wyposażonej w boczne amortyzatory, które doskonale odciążą uszkodzoną łąkotkę.

USZKODZENIE ACL

Na przestrzeni kilku ostatnich lat u młodych sportowców odnotowuje się znaczący wzrost rozpoznawanych urazów więzadła ACL. Główną tego przyczyną jest zwiększone zaangażowanie dzieci w sport i treningi z nimi związane, a także większa dostępność młodych do specjalistów medycyny sportowej i badań obrazowych. Najczęściej uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego dotyczy dziewcząt, ze względu na fakt mniejszego rozmiaru samego więzadła, a także jego mniejszą wytrzymałością.

3 DOSKONAŁE MODELE ORTEZ NA 3 NAJCZĘSTSZE URAZY KOLANA!

 AM-OSK-Z/S-A  AM-DOSK/O-1R  AM-DOSK-Z/1R
AM-OSK-Z/S-A AM-DOSK/O-1R AM-DOSK-Z/1R
Usztywnienie Amortyzatory, czyli elastyczne szyny boczne:

– wykonane z tworzywa sztucznego i wysokiej jakości stopów metalu

– konstrukcja resorowa (sprężynowa)

– ultralekkie

– zachowanie fizjologicznej ruchomości stawu

– wspomaganie prostowników stawu

– stabilizacja stawu kolanowego w płaszczyźnie czołowej

– zapobieganie skręceniom oraz zwichnięciom kolana

– z racji braku otwartych elementów metalowych, możliwość uprawiania sportów kontaktowych

Zegar 1R orthodesign, w który wyposażono szyny, to nasze autorskie rozwiązanie, opatentowane na terenie UE. Innowacyjność naszej szyny polega na małych rozmiarach zegara. W mechanizmie o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy gęstą regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się za pomocą stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do szyn magnesu. Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kąta.

Materiał

ProSix to innowacyjny strukturalny materiał 3D, który doskonale dopasowuje się do ciała dziecka i rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny.

Zewnętrzna warstwa ProSix-u to elastyczna dzianina siatkowa 3D działająca jak układ kryształów, które doskonale dopasowują się do każdej płaszczyzny, stabilizując ją. Dzianina ta gwarantuje wysoką wytrzymałość ortezy, dzięki czemu może ona być używana przez małych pacjentów nawet podczas długiego i żmudnego procesu leczenia i rehabilitacji. Środkowa warstwa surowca ProSix, to duotermiczna pianka dystansowa, która odpowiada za właściwą kompresję termiczną i oddychanie skóry. Ostatnia warstwa to dzianina bawełniana, która odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. Surowiec ten jest przyjazny dla skóry dziecka oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

ProSix

Przeznaczenie

USZKODZENIE ŁĄKOTKI

SKRĘCENIE KOLANA

USZKODZENIE ACL

A Ty? Którą ortezę wybierasz dla swojego dziecka?

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na naszą stronę!

Similar Posts
Home office? Działaj efektywnie!
Home office? Działaj efektywnie!
Pandemia panująca na świecie zaskoczyła nas wszystkich wprowadzając nowe standardy funkcjonowania. Ograniczenie ruchu, stosowanie maseczek i wszechobecne restrykcje sprawiają, że...
29 września – Światowy Dzień Serca!
29 września – Światowy Dzień Serca!
Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce /hasło Światowego Dnia Serca na 2011rok/   Z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) Światowy...
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Nie czekaj aż ból haluksa minie!
Kochasz buty na obcasie? A może cierpisz na płaskostopie bądź w Twojej rodzinie występowały tzw. haluksy? Jeśli tak, to koniecznie...